Sprawozdania

Projekt „Dzielmy się doświadczeniami – Romowie z Czech dla Romów ze Śląska”. Sprawozdanie z przebiegu wizyty studyjnej beneficjentów ostatecznych projektu w Karwinie w dniach 27 – 31 sierpnia 2011 r.

W wizycie uczestniczyło 5 uczestników - beneficjentów projektu zgodnie z załączoną listą uczestnictwa, opiekun - asystent romski w projekcie oraz tłumacz. Wizyta przebiegła zgodnie z programem wypracowanym w czasie konferencji w dniach 25 - 26 sierpnia 2011 r.

W trakcie wizyty zrealizowano następujące zadania przewidziane w tym programie:

- odbyło się spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Romów Północnych Moraw: Milanem Ferencem oraz pracownikami Stowarzyszenia. Uczestnicy zapoznali się z działalnością Stowarzyszenia, jego dorobkiem w pracy na rzecz bezrobotnych Romów, w tym z doświadczeniami z realizacji projektu w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, zwiedzili siedzibę Stowarzyszenia - Romcentrum;

- przeprowadzono 2 sesje oparte na metodach coachingu i mentoringu z dwoma miejscowymi, zatrudnionymi w Karwinie Romami; polegały one na spotkaniach ogólnych, w czasie których  prowadzący przedstawili swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem zatrudnienia i zatrudnieniem oraz na rozmowach  indywidualnych;

- złożono wizytę w miejscowym urzędzie zatrudnienia w towarzystwie Romki - pracownicy urzędu miejskiego, która zapoznała uczestników ze sposobem pracy miejscowego urzędu pracy oraz problemami Romów zamieszkujących Karwinę.

                                                                               Sporządził

                                                                               Dariusz Kwiatkowski

Zdjęcia z wizyty dostępne są w dziale Galeria.

Najnowsze w galerii

Napisz do redakcji

Stowarzyszenie Romów w Polsce
ul. Berka Joselewicza 5
32-600 Oświęcim
tel. 0 33 8426989
e-mail: 17421453@pro.onet.pl; stowarzyszenie@romowie.net
Licznik odwiedzin: 512 418 osób
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)