Napięta sytuacja w Andrychowie

Z uwagi na napiętą sytuację w Andrychowie związaną z konfliktem na tle etnicznym Stowarzyszenie Romów w Polsce wraz z Mobilnym Centrum Przeciwdziałania Dyskryminacji Romów organizuje dwa szkolenia.

1. W dniu 13.06.2014 odbędzie się szkolenie dla obywateli Polskich narodowości romskiej poświęcone m.in. tematyce wiedzy prawnej i obywatelskiej oraz umiejętności reagowania i przeciwdziałania przejawom dyskryminacji.
Miejsce szkolenia: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7. Godzina szkolenia: 10:00

2. W dniu 20.06 odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli otoczenia społecznego Romów, zwłaszcza środowisk znaczących z punktu widzenia przeciwdziałania dyskryminacji w tym m.in. policji, urzędników i strażników miejskich.